Końcówka przesądziła

W pierwszym meczu, o brązowy medal minimalnie lepsi okazali się goście. Koszykarki Politechniki przegrały zaledwie jednym punktem.

Spotkanie od samego początku przebiegało bardzo wyrównanie. Zarówno zawodniczki Politechniki jak i goście z  Poznania walczyli o każdy centymetr parkietu. Każda z kwart kończyła się na minimalnej różnicy punktowej. Bardzo dobre widowisko mogli oglądać kibice zgromadzeni w hali. Pomimo nerwowej końcówki, która na dwie minuty przed zakończeniem spotkania pokazała remis na tablicy, gospodyniom spotkania nie udało się dowiedź korzystnego wyniku. Za tydzień odbędzie się decydujące spotkanie w walce o brąz w Poznaniu.

A oto co powiedzieli „na gorąco” szkoleniowcy obydwu drużyn >wypowiedzi<

AZS POLITECHNIKA KORONA KRAKÓW – ENEA AZS POZNAŃ 65:66 (17:16, 21:23, 14:8, 13:19)

Kraków: A. Krzywoń 12 pkt., M. Stachura 11, K. Pratasewicz 10, A. Stawarz 9, A. Rafałowicz oraz K. Pasek 6, K. Wilk 5, A. Krawiec 4, K. Homoncik 2, A. Witkowska

Poznań: D. Marciniak 18 pkt., K. Banach 17, K. Woźniak 14, A. Pietraszek 10, K. Budeń 7, M. Pawlikowska, K. Stefańczyk, A. Plucińska, W. Wiśniewska, P. Adamowicz

07.05 odbędzie się drugie- ostatnie spotkanie  w walce o brązowy medal.