Anna Krawiec: Dopiero zaczynamy pokazywać na co nas stać

Zespół Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków wraca na własne obiekty. Najbliższy weekend będzie inny niż wszystkie, bo rozegra dwa mecze – w piątek oraz sobotę. Za wszelką cenę spróbuje powalczyć o komplet wygranych.

Ważne wydaje się nawiązanie do tych lepszych momentów. Podczas obecnego sezonu krakowianki zdążyły już pokazać, że potrafią zwyciężać nawet kiedy naprzeciwko jest bardziej doświadczony rywal. Przy tym, umieją dostarczyć mnóstwo emocji. – Myślę, że nasza drużyna dopiero zaczyna pokazywać na co nas stać. Cały nasz zespół jest waleczny i ambitny. Przykładem może być chociażby wygrany mecz z Pabianicami, gdzie każda zostawiła serce na boisku. Uważam, że drzemie w nas bardzo duży potencjał. Oczywiście mamy nad czym pracować, ale myślę, że to kwestia czasu – ocenia Anna Krawiec.

Kiedy nasza środkowa pojawiła się na dobre w składzie, od razu dało się zauważyć efekty jej obecności. Bardzo ważne zbiórki, powstrzymywanie wysokich, silnych przeciwniczek i pewność siebie, jaką daje innym w najważniejszych momentach to elementy, stanowiące bezcenną wartość. – Cieszę się, że mogę dołożyć cegiełkę, żeby pomóc drużynie, ale nie zapominajmy, że to sport zespołowy, dlatego cały zespół musi dobrze funkcjonować. Przychodząc tutaj wiedziałam, że grając w takim zespole mam się od kogo uczyć. Doświadczenie starszych koleżanek oraz sztabu trenerskiego było dodatkową motywacją. Widziałam jak ciężko pracują zarówno na treningach, jak i na meczach co następnie procentowało zwycięstwami. Od starszych koleżanek otrzymałam bardzo dużo wskazówek, cennych uwag, a także pomocy w cięższych chwilach, co chciałabym przekazać młodszym koleżankom – dodaje skromnie.

Udział młodych koszykarek w szeregach Good Lood AZS Politechniki Korony Kraków jest znacznie większy. To oznacza duże pole manewru jeżeli chodzi o rozwój umiejętności i… fantazję. Jej właściwe ukierunkowanie może przynieść znakomite efekty.

Pozytywna energia będzie potrzebna w najbliższych dniach. W piątek (22.11) podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego zmierzą się o godzinie 18:30 z Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski, a w sobotę o godzinie 14 stawią czoła Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. Obie te ekipy stawiają głównie na młodzież, więc należy spodziewać się maksymalnego zaangażowania i walki o każdą piłkę.

Gospodynie marzą, by znów móc przeżywać chwile radości przy swojej publiczności. – Oczywiście jesteśmy zespołem, który może bardzo dużo namieszać w tym sezonie. Pokazałyśmy, że dzięki determinacji, potrafimy wygrywać. Mamy swoje cele, do których będziemy dążyć. Przed nami teraz trzy ważne spotkania do zakończenia I rundy i na razie na tym się skupiamy – podsumowuje Krawiec.

Piątek (22.11), g. 18:30
Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków
vs
Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski
Sobota (23.11), g. 14
Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków
vs
Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.