Bezdyskusyjne zwycięstwo AZS Politechniki Szkoła Gortata Kraków

W drugoligowym meczu nasze koszykarki pewnie pokonały RMKS Rybnik. Od początku narzuciły własne warunki gry, co okazało się bardzo dobrym posunięciem.

Już pierwsza kwarta wygrana 24:7 dała odpowiedź, kto prawdopodobnie będzie cieszył się po końcowej syrenie. Zawodniczki z Krakowa co chwilę dopisywały na swoim koncie kolejne punkty, podczas gry rywalki nie za bardzo wiedziały jak sforsować obronę gospodyń.

Trzeba przyznać, że taki obraz widziano przez większą część pojedynku. Poprawnie funkcjonująca defensywa krakowianek dawała im sporą przewagę. A po drugiej stronie boiska radziły sobie bez zarzutu.

Pierwsza połowa padła ich łupem w rozrachunku 42:19.

Najskuteczniejsze w całym meczu były Natalia Popiół i Karolina Wilk, które zainkasowały po 14 punktów. Nieźle spisała się również Magdalena Ruta z 9 „oczkami” na koncie.

Ich dążenia sprawiły, że w późniejszej fazie dużo więcej szans otrzymały zmienniczki. I spisały się co najmniej przyzwoicie. Zaledwie 16-letnia Jowita Bystroń zdobyła 8 punktów. Tyle samo uzbierała Kamila Nawrocka, a Julia Hatalska i Weronika Mazur uzyskały odpowiednio 5 i 3 „oczka”.

Mimo, że rybniczanki w ostatniej partii spisywały się nieco lepiej, to bieg rywalizacji nie uległ w żaden sposób zmianie.

AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków – RMKS Rybnik 71:48 (24:7, 18:12, 18:11, 11:18)

AZS Politechnika: Popiół 14, Wilk 14, Ruta 9, Bystroń 8, Nawrocka 8, Malinowska 6, Hatalska 5, Mazur 3, Pasek 2, Owca 2.

RMKS: Ponikowska 12, Sobota 11, Paradowska 8, Struzik 7, Mendyk 6, Ozga 4, Gruszka 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.