Dzielna postawa na zakończenie sezonu

Niedzielny mecz był dla zawodniczek Good Lood AZS Politechniki Korony Kraków wyzwaniem zdecydowanie ponadprzeciętnym.

Aby załapać się do najlepszej „czwórki” ligi musiały pokonać wyżej notowaną Eneę AZS II Poznań różnicą 19 punktów. Widać było, że podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego chcą spróbować i podjąć walkę.

Tytaniczną pracę pod tablicami wykonywała Anna Krawiec. Nie było jej łatwo, ale zawsze umiała wyłuskać cenne zbiórki, a także znaleźć dla siebie pozycję do rzutu.

Wspomagała ją Natalia Popiół, odważnie podejmując grę „1 na 1”. To wystarczało, by przez początkowy fragment prowadzić wyrównaną rywalizację. Szczególnie, że zaskoczyć trafieniem z dystansu potrafiła m in. Angelika Ostasiewicz.

Sprawy przybrały mniej korzystny bieg w drugiej kwarcie. Poznanianki wykorzystały parę prostych błędów miejscowych i wypracowały sobie 10 punktów przewagi.

Sytuację ratować starały się obwodowe. Kamila Ciężadło i Karolina Wilk dały promyk nadziei, pokazując, że walka ma sens.

Do przerwy przeciwniczki wygrywały 37:28.

Potem niestety, z biegiem minut coraz bardziej odskakiwały. Ekipa z Wielkopolski pokazała się z dobrej strony pod względem kondycyjnym. Liczne kontry, sprinty nadawały tempo zagraniom, a końcowy triumf przybliżał się coraz bardziej.

Krakowianki nie mogły złapać swojego rytmu. Coraz trudniej przychodziło im wykańczanie akcji z okolic obręczy. Uciekały się do prób z daleka, które za rzadko okazywały się pomyślne.

W ten sposób klub z Poznania wygrywał już 53:33. Stało się wówczas jasne, że dalsze zmagania mają służyć przede wszystkim zachowaniu jak najlepszej części wizerunku. Nie zawsze, bowiem się zwycięża, ale poddawanie się nie wchodzi w grę.

Zanim wybrzmiała końcowa syrena trochę pozytywu do całego pojedynku wniosła wprowadzona z ławki Weronika Mazur, m in. przymierzając za trzy.

Wszelkich starań, by pomóc drużynie dokładała Magdalena Ruta. Podobnie, za sprawą rzutów z dystansu pomóc koleżankom chciała Wilk.

Finalnie, to goście okazali się lepsi w rozrachunku 65:47. Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków kończy sezon na 5. miejscu. O wszystkich planach na przyszłość, decyzjach, będziemy informować na bieżąco.

Dziękujemy za ligowe emocje w sezonie 2019/2020.

Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków – ENEA AZS II Poznań 57:65 (13:15, 15:22, 8:19, 11:9)

Good Lood AZS: Krawiec 11 (14 zb.), Popiół 10, Wilk 8, Mazur 5, Ruta 5, Ciężadło 5, Ostasiewicz 3, Strządała 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.