Gramy dalej!

Dwoiły się i troiły i….. wyrównały stan rywalizacji! Mamy to- gramy dalej!
​Koszykarki Politechniki Korony Kraków przed spotkaniem miały nóż na gardle, na trzy minuty przed końcem- również. ​Zgromadzeni kibice pełnie wypełnili halę przy ulicy Kamiennej, co dało ogromne wsparcie które zaowocowało! Dziękujemy, jesteście wielcy! Pierwsza połowa spotkania przebiegła bez fajerwerków, emocje były gwarantowane już na wstępie i to obydwa zespoły zapewniły. Fajerwerki nastąpiły w drugiej połowie. Kiedy to nasza przewaga wynosiła +7, +5, +3 gdy doszło do remisu, gra rozpoczęła się na nowo. Goście z północy nabrali wiatru w żagle. Cztery rzuty osobiste w pełni wykorzystane przez Agatę Rafałowicz oraz Annę Krawiec pozwoliły wyjść na trzy punkty do przodu. Gwoździem do trumny były dla nas Paulina Kuras oraz Karina Różyńska które wykorzystywały rzuty, dzięki czemu szalka zwycięstwa znów przechyliła się na stronę uniwersytetu o 2 oczka. Szczególnie zabolał rzut trzypunktowy tej pierwszej na 34 sekundy do końca meczu, gdzie na tablicy widniał wynik 63:65. W tym momencie, po rozrysowanej akcji przez naszego trenera pojawiła się bohaterka dzisiejszego spotkania- Kamila Ciężadło, która oddala celny rzut za trzy doprowadzając do przewagi.  W ostatnich dwudziestu sekundach bardzo dobrze zapracowała obrona, która nie dała sobie wyrwać już zwycięstwa!
Tym samym nasz zespół doprowadził do wyrównania bilansu i w środę rozegramy najważniejszy bój o finał! Początek spotkania o 12 w Gdańsku!
​AZS Politechnika Korona Kraków – AZS Uniwersytet Gdański 66:65 (17:20, 13:5, 19:19, 17:21)
Bilans: 1:1
AZS Politechnika Korona Kraków: A. Krzywoń 16 pkt., A. Rafałowicz 13, K. Ciężadło 12, A. Krawiec 8, K. Pratasewicz 7, K. Homoncik 6, A. Grabska 4, K. Pasek, N. Malaga, M. Ruta, K. Wilk, A. Witkowska
AZS Uniwersytet Gdański: K. Różyńska 16 pkt., P. Kuras 15, K. Formella 14, A. Kuras 7, Ż. Szczęśniak 6, K. Bączek 4, J. Kosalewicz 3, A. Ostrowska, K. Szmytkowska, M. Cieślicka​