Mocne starcie z wiceliderem

W pierwszym noworocznym meczu koszykarki Good Lood AZS Politechniki Korony Kraków miały bardzo trudne zadanie. Stanęły naprzeciwko wicelidera tabeli, drużyny MUKS Poznań. To on był faworytem, ale w pewnym momencie jego przewaga drastycznie stopniała.

Zaczęło się od wymiany ciosów. Gospodynie swoje poczynania opierały o doświadczone Kamilę Ciężadło oraz Annę Krawiec, które zapewniły nawet koleżankom minimalne prowadzenie. Później do głosu doszły przeciwniczki posiadające w składzie zawodniczki mające za sobą choćby wiele występów w młodzieżowych reprezentacjach. Wykorzystały one błędy w obronie krakowianek i wygrywały po pierwszej kwarcie 26:17.

Główną rolę w poznańskich szeregach odgrywały Weronika Woźniak oraz Weronika Papiernik. Dodatkowo, bardzo aktywna była Aleksandra Zięmborska. MUKS chciał za wszelką cenę zbudować sobie większą przewagę, lecz w drugiej kwarcie nie pozwoliły na to m in. celne rzuty z dystansu autorstwa Natalii Popiół i Marceliny Strządały.

Do przerwy wielkopolska drużyna wygrywała 43:31, jednak nie należało tego uznawać za dystans nie do odrobienia.

Te słowa znalazły potwierdzenie w drugiej części. Lepsza postawa w obronie, a także konsekwencja w ofensywie sprawiły, że podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego zaczęły zbliżać się do swojego konkurenta. Ten z kolei, coraz częściej okazywał zdenerwowanie. Bardzo dobrze spisywała się Popiół, co chwilę dokładając trafienia za dwa. Oprócz tego, za trzy trafiła Ciężadło i w pewnym momencie rezultat brzmiał 46:51. Wszystko wydawało się możliwe.

W decydującej batalii miejscowe długo trzymały się dzielnie. Ponownie zza łuku przymierzyła Ciężadło. Na liście strzelczyń zapisywała się Krawiec, niemniej trochę więcej skutecznych zagrań zaprezentowały zawodniczki z Poznania.

Głównie poprzez grę na zasłonach i wbiegnięcia pod kosz zadały ostateczny cios, zgarniając pełną pulę. Krakowski zespół próbował odpowiedzieć, aczkolwiek zabrakło już czasu, by ponownie podjąć walkę.

Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków – MUKS Poznań 64:82 (17:26, 14:17, 21:15, 12:24)

Good Lood AZS: Popiół 23, Krawiec 15 (12 zb.), Ciężadło 8 (7 as.), Strządała 6, Ostasiewicz 6, Ruta 4, Rogalska 2, Wilk 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.