Mocne zakończenie weekendu

AZS Politechnika Korona Kraków bardzo udanie spisała się podczas weekendowej rywalizacji sparingowej. W drugim meczu towarzyskim pokonała ligowego rywala, Grot TomiQ Pabianice aż 97:30, a wśród najlepiej punktujących znalazły się Natalia Popiół i Małgorzata Zuchora.
W niedzielnej potyczce tylko pierwsza kwarta była wyrównana. Notabene, zakończyła się wynikiem 14:14, jednak krakowianki dopiero się rozpędzały.
W drugiej kwarcie pokazały, że dysponują naprawdę dużym potencjałem, a na uwagę zasługuje szczególnie gra obronna. Tą 10-minutową część pojedynku wygrały aż 28:2. Umiały zachować koncentrację, nie popełniały większych błędów i znów konsekwentnie realizowały swoje cele.
W ten sposób przewaga podopiecznych trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego rosła błyskawicznie. Jednocześnie dała możliwość spokojnego testowania różnych wariantów taktycznych i układów personalnych na boisku.
Do przerwy wynik brzmiał 16:42. Mimo tego, drużyna ze stolicy Małopolski nie zwalniała tempa. Zachowując całkiem dobrą skuteczność dążyła do celu, prezentując przy okazji sporo ciekawych zagrań.
Bardzo dobrze spisała się Natalia Popiół, autorka 20 punktów. 19 punktów dorzuciła Małgorzata Zuchora, a in plus wyróżniła się Alicja Kopiec, zapisując na swoim koncie 12 „oczek”.
Również istotne okazało się wsparcie Magdaleny Ruty i Weroniki Mazur. Zdobyły one odpowiednio 10 oraz 8 punktów.
To pokazuje jednocześnie, że dysponując dość szeroką kadrą łatwiej jest rozkładać siły między poszczególnych graczy, na czym zyskuje cały zespół. Jeszcze w ostatniej partii przyjezdne potrafiły wykrzesać z siebie siły znacznie podwyższając wynik. Na listę strzelczyń wpisała się każda z koszykarek.
Brawo!
Grot TomiQ Pabianice – AZS Politechnika Korona Kraków 30:97 (14:14, 2:28, 7:22, 7:33)
AZS Politechnika: Popiół 20, Zuchora 19, Kopiec 12, Ruta 10, Mazur 8, Kocaj 7, Rafałowicz 5, Piwkowska 5, Krzywoń 4, Rola 4, Żukowska 3.