Anna Jantar w swoim przeboju śpiewała „Najtrudniejszy pierwszy krok”. Dla koszykarek Politechniki Korony Kraków krok numer dwa będzie nie lada przeprawą. Kolejna odsłona fazy play-off przed nami!
W pierwszej fazie rozgrywek, bez żadnych problemów zawodniczki pokonały swoje rywalki- AZS PWSZ II Gorzów. W pierwszym, domowym spotkaniu 83:53 oraz na wyjeździe triumfowały 76:55. Dwukrotne pokonanie przeciwnika pozwoliło wyeliminować (ewentualny) mecz numer trzy i ustawić się w kolejce po kolejnego rywala. Teraz przyszedł czas na walkę AZS’ów. Będzie to prawdziwe starcie gigantów, gdyż staną na przeciwko siebie dwa mocne zespoły grupy „A” oraz „B”. Zmierzymy się z AZS Uniwersytet Warszawski, który był numerem jeden w po rundzie zasadniczej. Nasz rywal w pierwszej rundzie play-off’ów, tak samo jak my, pokonał w dwóch meczach KS Baseket 25 Bydgoszcz (72:58 oraz 76:55). Drużyna ze stolicy udowodniła że jest solidnym zespołem triumfując aż osiemnaście razy. Gorycz porażki przełknęły
tylko dwa razy. Drugi etap będzie dla drużyny nie łatwą przeprawą, pierwszy mecz zostanie rozegrany w Warszawie, kolejny w Krakowie. Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrany pierwszy mecz. Szkoleniowiec akademiczek Wojciech Eljasz- Radzikowski wypowiedział się w sprawie byłych rywali oraz tych, którzy oczekują już na pierwszy gwizdek sędziego: „Wiedzieliśmy doskonale że zespół z Gorzowa przystąpi do play-off składem młodzieżowym i nie będzie korzystał z zawodniczek na co dzień grających w ekstraklasie. Różnica w doświadczeniu i umiejętnościach tych młodych dziewczyn pozwoliły nam zagrać dwa bardzo spokojne mecze, gdzie mieliśmy pełną kontrole od początku do końca obu spotkań. Jestem bardzo zadowolony, gdyż mogłem podzielić minuty na boisku równo między wszystkich graczy, a każdy kto dostawał szanse pokazywał się z dobrej strony. Szanujemy każdego rywala niezależnie które miejsce w tabeli zajmuje ale na pewno nikogo się nie boimy. Mamy świadomość że będą to bardzo trudne mecze ale ciężko pracujemy i zrobimy wszystko żeby być do nich jak najlepiej przygotowani. Nastroję są bardzo dobre. Dziewczyny bardzo dobrze trenują a ja z przyjemnością przychodzę do pracy.” Ponownie walka toczy się do dwóch zwycięstw.
Drugie ćwierćfinałowe spotkanie krakowskie koszykarki rozegrają 09. kwietnia o godzinie 17:00, w hali sportowej Politechniki Krakowskiej (ul. Kamienna 17). Na które już dziś serdecznie zapraszamy.



















Dodaj komentarz