Podsumowanie sezonu w liczbach

Minione rozgrywki dostarczyły wielu pięknych emocji. Sezon zasadniczy, pełny pozytywnych niespodzianek i odniesienie aż 19 zwycięstw przy zaledwie 1 porażce sprawiały, że atmosfera wokół zespołu aż przyciągała na trybuny. Zacięta faza play off i walka do samego końca o medal wzbudzały ogromne, sportowe nerwy, a zarazem sprawiły, że wiele osób już wyczekuje następnego sezonu. Takich wydarzeń nie byłoby bez zaangażowania zawodniczek czy sztabu trenerskiego. Im należą się duże słowa podziękowania.

Przystępując do zmagań trudno było rokować, gdzie mogą zajść krakowianki. W sporcie każdy ma szansę, ale konia z rzędem temu, kto potrafił przewidzieć scenariusz jaki nastąpi.

Runda regularna przyniosła kapitalny obraz kolektywu. Później, nasze zawodniczki znalazły się o krok od wyeliminowania Panattoni Europe Lider Pruszków, który w składzie posiadał nawet medalistki ekstraklasy, a w starciu o brąz minimalnie uległy SMS PZkosz Łomianki.

A jak ten czas prezentował się w liczbach?

2120 – Tyle punktów w 28 meczach zdobyła nasza drużyna.

113 – Tyle punktów w jednym meczu uzyskała AZS Politechnika Korona Kraków. Pokonała wówczas MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra… 113:29.

320 – Tyle „oczek” w całym sezonie zdobyła Alicja Grabska, najskuteczniejsza zawodniczka małopolskiej ekipy.

108 – Tyle asyst uzbierała Agnieszka Krzywoń, która tym samym najczęściej otwierała koleżankom drogę do kosza.

41 – Rzutów za trzy trafiła przez cały czas trwania rozgrywek Karolina Wilk. Najwięcej spośród wszystkich koleżanek.

193 – Zbiórki zanotowała Agnieszka Krzywoń

735 – W tej statystyce również bryluje Agnieszka Krzywoń. Doświadczona obwodowa, przeliczając na minuty, spędziła w grze 12 godzin i 15 minut.

77 – Zbiórek w ataku na swoim koncie zapisała Kaciaryna Pratasewicz.

92.4 – Z takim procentem skuteczności rzuty osobiste wykonywała Agata Rafałowicz. Celnych okazało się 61 z 66 prób autorstwa mierzącej 175 cm koszykarki.

6 – „Trójek” w jednym spotkaniu trafiła Kamila Ciężadło.

10 – Meczów wyjazdowych wygrała AZS Politechnika Korona w rundzie zasadniczej, nie ponosząc ani jednej porażki.

15 – Zbiórek w jednym starciu „zgarnęła” Monika Malinowska

40 – asyst zebrał w konfrontacji z Olimpią Wodzisław Ślaski zespół AZS Politechniki Korony.

75.7 – Tyle punków średnio zdobywał krakowski kolektyw. To o ponad 20 więcej od przeciętnej, wyliczonej na podstawie łącznej zdobyczy wszystkich przeciwników.

To podsumowanie niech stanowi przedsmak nowego sezonu i wszelkich wydarzeń, które go poprzedzą. O wszystkim informować będziemy na naszej stronie internetowej oraz profilu facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.