Porażka w Poznaniu

Nie udała się wyprawa do Wielkopolski drużynie AZS Politechniki Kraków. W spotkaniu MUKS-em Poznań emocji było bardzo dużo. Przyjezdne przegrywały już różnicą 12 punktów, ale ambitnie goniły wynik. Doprowadziły nawet do wyrównania, lecz w końcowych sekundach to poznanianki trafiły do kosza wygrywając 76:74.
Początkowo rywalizacja toczyła się nawet w minimalnym stopniu pod dyktando AZS Politechniki. Bardzo dobra postawa Agaty Rafałowicz, a także trafienie z dystansu Małgorzaty Zuchory sprawiły, że po pierwszej kwarcie to nasz zespół wygrywał 18:15.
Wówczas wydawało się, że sprawy idą w dobrym kierunku. Do wspomnianych postaci w drugiej kwarcie dołączyła Katarzyna Kocaj. Środkowa bez zarzutu spisywała się pod koszem, stanowiąc duże zagrożenie dla konkurenta. Podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego prowadziły już 26:18.
W tym momencie jednak nastąpił impas. Ekipa ze stolicy Małopolski zatraciła skuteczność, bardzo długo pozostawała bez jakiejkolwiek zdobyczy, co rywalki od razu wykorzystały. Przed przerwą udało się jeszcze obronić zaliczkę za sprawą Rafałowicz i Kocaj, dwóch zdecydowanie najlepszych koszykarek AZS Politechniki.
Wydawało się, że dało to pewien impuls, bo w trzeciej kwarcie sprawy wyglądały do pewnej chwili przyzwoicie. Akcje Magdaleny Ruty oraz Natalii Popiół gwarantowały prowadzenie 49:41. Do końca pojedynku pozostawało nieco powyżej 14 minut.
W takich okolicznościach do głosu doszły zawodniczki MUKS-u. Prezentowały różnorodną koszykówkę, trafiały z bliższych oraz dalszych odległości i zanim nastała decydująca batalia przechyliły szalę na swoją stronę, o czym świadczył wynik 57:53.
To dodało im wiatru w żagle. Trzypunktowe rzuty pozwalały budować dystans nad przeciwnikiem i 4 minut przed planowanym finiszem to MUKS cieszył się z lepszego bilansu wynoszącego 72:60.
Teraz w pogoń ruszyły przyjezdne. Ponownie ciężar na swoje barki wziął duet Rafałowicz-Kocaj, wspomagany przez Popiół oraz Rutę. Efekt? Kilkanaście sekund przed syreną na tablicy świetlnej widniał remis 74:74. MUKS zdołał odpowiedzieć akcją zakończoną celnym rzutem za 2. AZS Politechnika w ostatnich sekundach jeszcze podjęła próbę rzutu, lecz nie znalazł on drogi do obręczy.

MUKS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 76:74 (15:18, 17:19, 25:16, 19:21)
AZS Politechnika: Kocaj 24 (10 zb.), Rafałowicz 19, Ruta 10, Popiół 9, Zuchora 6, Mazur 4, Kopiec 2, Krzywoń 0, Piwkowska 0.