Wielkie emocje w Pabianicach

Koszykarki Good Lood AZS Politechniki Korony Kraków stoczyły bardzo ambitny, wyjazdowy pojedynek z Grot TomiQ Pabianice.

Była to rywalizacja dwóch zespołów, których zaangażowanie osiągnęło maksymalny poziom. W takiej sytuacji, nawet jeżeli jedna ze stron próbowała odskoczyć, to druga momentalnie doprowadzała do wyrównania.

Na starcie w lepszej pozycji znalazły się gospodynie, ale akcje Magdaleny Ruty sprawiły, że krakowianki szybko wróciły do gry. Wspomagała ją Natalia Popiół, która pod koszem musiała radzić sobie z niezwykle doświadczoną, 42-letnią Leoną Jankowską.

Kiedy tę dwójkę poprzez rzuty za trzy uzupełniła Karolina Wilk, to podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego znalazły się minimalnie na czele. I wydawało się, że pójdą za ciosem, bo wciąż ogromne wsparcie drużynie dawała Ruta.

Do przerwy wynik brzmiał 30:30. Przeciwniczki nie dawały za wygraną. Bardzo dobrze w ich szeregach spisywała się Aleksandra Dziwińska, udanie pełniąc rolę rozgrywającej.

Przyjezdne dzielnie przeciwstawiały się temu naporowi. Miały w swoich szeregach Annę Krawiec, tradycyjnie wykonującą mnóstwo pracy w polu trzech sekund. Zaowocowało to m in. zapisaniem na indywidualnym koncie aż 15 zbiórek.

Co ciekawe, niedługo przed nadejściem czwartej kwarty Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków prowadziła 53:46. To ewidentnie podrażniło ekipę z Pabianic, która w decydującej batalii postawiła na mocną obronę.

Ta taktyka przyniosła efekty. W dużej mierze udało się zastopować zagrania konkurenta, a jak się potem okazało, doprowadzić ponownie do remisu 59:59. Tym razem oznaczał on dogrywkę.

W niej decydowały detale. Coraz większe zmęczenie dawało się we znaki, lecz nasz zespół podjął rękawice. Niestety zabrakło skuteczności, a trafienia Patrycji Rogalskiej i Angeliki Ostasiewicz pozostały jedynie na osłodzenie porażki.

Grot TomiQ Pabianice – Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków 67:63 (17:17, 13:13, 18:23, 11:6, d. 8:4)

Good Lood AZS: Popiół 14, Ruta 13, Krawiec 9 (15 zb.), Ostasiewicz 8, Wilk 8, Ciężadło 7, Rogalska 4, Mazur 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.