Zwycięska inauguracja AZS Politechniki

W pierwszym meczu nowego sezonu 2020/2021 koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków nie zawiodły oczekiwań. Pewnie pokonały Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie 77:59, a przy tym pokazały zespołową koszykówkę.
Już od początku widać było, że gospodynie będą zaskakiwać z różnych stron. Zbiegnięcia pod kosz Magdaleny Ruty oraz skuteczne zagrania Małgorzaty Zuchory sprawiały, że po niespełna 2 minutach wynik brzmiał 7:0.
Równocześnie, podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego, co poniekąd jest już znakiem firmowym, starały się zachować pełną koncentrację w obronie. Przeciwnik praktycznie nie miał przestrzeni, by zdobywać punkty.
Dobrze w rozegraniu spisywała się Agata Rafałowicz. Zwłaszcza w pierwszej fazie pojedynku pokazała swoje doświadczenie i jeszcze przed przerwą skompletowała 8 asyst.
Pod koszem solidnie prezentowała się Katarzyna Kocaj. Widać, że mimo wciąż młodego wieku, posiada spore obycie w koszykarskim świecie.
Rywalki nieco więcej problemów zaczęły przysparzać w drugiej części, gdy uaktywniła się mierząca 194 cm wzrostu Małgorzata Koralewska. Mimo tego, to wciąż krakowianki nadawały ton.
Do wymienianych postaci dołączyły Natalia Popiół, energicznie podejmując grę „1 na 1” oraz Alicja Kopiec, podejmując odważne i bardzo trafne decyzje rzutowe. Trafiając zza łuku dała dowód, że może być ważną postacią w rotacji szkoleniowca.
Do przerwy miejscowe wygrywały 48:35. Po zmianie stron przydarzył się chwilowy przestój. Ekipa z Małopolski długimi minutami nie umiała wstrzelić się w kosz, a konkurent odrobił część strat. W odpowiednim momencie jednak zareagowały te, które miały styczność z ekstraklasą, czyli Katarzyna Kocaj i Agnieszka Krzywoń. W ten sposób przed decydującą batalią wynik brzmiał 61:47.
Ostatnia kwarta zaczęła się już znacznie lepiej, a otworzyła ją rzutem za trzy Kopiec. Chwilę potem ponownie uaktywniła się Zuchora, paroma udanymi zagraniami właściwie stawiając kropkę nad i w kwestii zwycięstwa. Do tego dzieła dołożyła się jeszcze Ruta i udana inauguracja stała się faktem.
Warto podkreślić, że pięć zawodniczek przekroczyło barierę 10 zdobytych „oczek”.
AZS Politechnika Korona Kraków – Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie 77:59 (20:8, 28:27, 13:12, 16:12)
AZS Politechnika: Zuchora 15, Kocaj 14, Kopiec 13, Popiół 12, Ruta 11, Krzywoń 4, Rafałowicz 4, Mazur 4, Piwkowska 0, Rola 0.