Zwycięska inauguracja przy Kamiennej

AZS Politechnika Korona Kraków od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w sezonie 2021/2022. RMKS Xbest Rybnik ambitnie podszedł do meczu, jednak jakość gry i poszczególnych zawodniczek krakowskiego zespołu przesądziła o wygranej.
Początek spotkania i pierwsza połowa pokazały, że przeciwniczek nie należy lekceważyć. Dzięki dynamicznej, agresywnej grze to rybniczanki posiadały kilka punktów więcej.
Wśród gospodyń najwięcej do powiedzenia miały Daria Walczak i Natalia Popiół, które brały na siebie ciężar odpowiedzialności za większość akcji. Zwłaszcza Walczak zwracała uwagę walecznością oraz umiejętnością ustawienia poszczególnych zagrań, jak przystało na dobrą rozgrywającą.
Prawdą jest, że na dobre AZS Politechnika odskoczyła dopiero niespełna 3 minuty przed końcem pierwszej połowy, kiedy wynik brzmiał 46:39.
W późniejszych fragmentach posiadana przewaga dawała względne poczucie bezpieczeństwa. Nadal imponował duet Walczak-Popiół umiejętnie wspierany przez Magdalenę Rutę, dobrze wbiegającą pod kosz.
Przypomniały o sobie także Katarzyna Kocaj, Agnieszka Krzywoń i Małgorzata Zuchora, wykorzystując doświadczenie w kilku zagraniach.
To wszystko, a także umiejętność kontrataków sprawiły, że mimo pojawiających się problemów krakowianki wygrywały 76:63, a miało to miejsce po trafieniu za trzy wspomnianej Zuchory.
Zespół gości nie poddawał się, nadal walczył o jak najkorzystniejszy dla siebie wynik, ale ostatecznie to AZS Politechnika pewnie zwyciężyła 89:70. Triumf przypieczętowała rzutem za dwa Alicja Kopiec.
AZS Politechnika Korona Kraków – RMKS Xbest Rybnik 89:70 (22:21, 24:18, 19:14, 24:17)
AZS Politechnika: Popiół 24, Walczak 20, Kocaj 12, Ruta 11, Zuchora 10, Krzywoń 10, Kopiec 2.