Zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim

Pierwszy mecz podczas wyjazdu do Gorzowa Wielkopolskiego padł łupem naszych koszykarek. Pokonały one miejscową Eneę AZS AJP II i aby triumfować musiały zachować mnóstwo konsekwencji.

Prawdą jest, że od początku podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego spisywały się co najmniej przyzwoicie. Prym wiodła Karolina Wilk, wiele akcji kończąc udanymi rzutami.

Kiedy uzupełniła ją zaskakująca in plus dyspozycją Angelika Ostasiewicz, krakowianki prowadziły 14:4. To tylko pokazywało ich możliwości.

W drugiej kwarcie, oprócz Wilk, przymierzyć umiały Patrycja Rogalska i Magdalena Ruta. Gospodynie próbowały się przebudzić, ale zespół ze stolicy Małopolski prezentował bardzo solidną obronę. Rywalkom trudno było przebić się przez jej zasieki. Do przerwy wynik brzmiał 23:36.

Ten dystans zaczął maleć po zmianie stron. Miejscowe, podrażnione takim obrotem sprawy, zaatakowały odważniej licząc, że uda im się wyrównać.

Równocześnie, nasze zawodniczki popełniały więcej błędów, dlatego musiały mieć się na baczności, ponieważ przeciwniczki tylko czekały, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przed decydującą batalią ekipa z południa kraju wygrywała jedynie 45:41.

W trakcie ostatniej kwarty pozostawała walka za wszelką cenę o sukces. Gdy do końcowej syreny pozostawało nieco ponad 7 minut, Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. szczycił się rezultatem 50:49. Wydawało się, że sięgnie po swoje, ponieważ 2 minuty później prowadził już 57:51.

I w takich chwilach pokazuje się prawdziwy charakter. Drużyna z Krakowa raz jeszcze wzniosła się na wyżyny umiejętności. Wilk, a także Kamila Ciężadło i Anna Krawiec przeprowadzały kluczowe zagrania. Rzut na wagę kompletu punktów trafiła za trzy Ciężadło, która w całym meczu rozdała jeszcze 11 asyst. Krawiec natomiast, oprócz 10 „oczek” zgromadziła na swoim koncie aż 21 zbiórek.

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. – Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków 62:64 (8:15, 15:21, 18:9, 21:19)

Good Lood AZS: Wilk 18 (4×3), Popiół 12, Krawiec 10 (21 zb.), Ostasiewicz 7, Ciężadło 6 (11 as.), Ruta 6, Rogalska 5.