AZS Politechnika lepsza w meczu na szczycie

Trzeba zacząć od tego, że krakowianki podeszły do spotkania z zawsze silnym MUKS-em Poznań bardzo dobrze przygotowane. Od pierwszej akcji widać było, że wiedzą jak chcą grać i są przygotowane na zagrania rywala.
To dało dużą przewagę. Zresztą wystarczy powiedzieć, że AZS Politechnika nie przegrywała w meczu… ani przez sekundę!
Zagrywki gospodyń były różnorodne. Ważną rolę odgrywały podkoszowe, czyli Natalia Popiół i Katarzyna Kocaj, ale równocześnie punktowały też Daria Walczak oraz Małgorzata Zuchora.
Podobać mógł się sposób rozwiązywania akcji. Zawodniczki otrzymywały gotową pozycję do rzutu, co przy tej klasie rywala dodatkowo robiło wrażenie. Już w pierwszej kwarcie udało się wypracował około 10 punktową przewagę. Gdy na finiszu tej części za trzy przymierzyła Walczak, drużyna ze stolicy Małopolski wygrywała 27:15.
W drugiej partii uaktywniła się Agnieszka Krzywoń, a oprócz niej pokazała się choćby wprowadzona na boisko Sara Dolenc, reprezentując najmłodsze pokolenie klubu. To właśnie po jej trafieniu wynik brzmiał 41:24.
Pod koniec pierwszej połowy gospodynie nieco spuściły z tonu, ale już po zmianie stron szybko dały do zrozumienia, że nie zamierzają rozmieniać się na drobne. Z dystansu znów trafiła Walczak. Pod koszem kapitalną pracę wykonywała Kocaj, a przeciwniczki nie do końca radziły sobie z solidną defensywą podopiecznych trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego. Tym samym rezultat 56:43, jaki brzmiał przed decydującą batalią stawiał w zdecydowanie bardziej uprzywilejowanej pozycji klub z Małopolski.
W ostatnich 10 minutach nadal dało się zaobserwować zróżnicowanie gry pomiędzy zawodniczki podkoszowe i obwodowe. Bardzo dobrze spisywała się Natalia Popiół wraz z Agnieszką Krzywoń, a odciążały je Kopiec i Zuchora.
AZS Politechnika prowadziła wówczas 72:52. Wtedy sztab szkoleniowy pozwolił wejść na boisko niemal w całości rezerwowym, by zdobyły one meczowe obycie. Komplet punktów zasłużenie pozostał w Krakowie.
AZS Politechnika Korona Kraków – MUKS Poznań 72:65 (27:15, 14:18, 15:10, 16:22)
AZS Politechnika: Popiół 16, Walczak 14 (4×3, 7 as.), Kocaj 13 (11 zb.), Krzywoń 10, Kopiec 9, Zuchora 7, Dolenc 3, Ruta 0, Filipowska 0, Koroszec 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.