AZS Politechnika zwycięża w Łodzi

Koszykarki AZS Politechniki nie zawiodły w wyjazdowym starciu z Grot Widzewem Łódź i wygrały 68:45. Bardzo dobry występ zaliczyła Natalia Ławicka, która była najskuteczniejsza, a na początku jako pierwsza dała prawdziwy sygnał do boju.
Prawdę powiedziawszy początek meczu nie był najlepszy. Zaledwie 3 zdobyte punkty w niespełna 6 minut na nikim nie mogły robić wrażenia. W tym fragmencie gra była mało poukładana, a rzuty nieskuteczne. Rywalki jednak okazały się niewiele lepsze. Końcówka kwarty natomiast przyniosła już nieco lepszą postawę, a główną rolę odegrała właśnie Natalia Ławicka wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 16:15. Oprócz tego warto odnotować m in. trafienie za trzy Wiktorii Plackowskiej.
W drugiej części postawa AZS Politechniki dała znacznie więcej powodów do zadowolenia. O wiele szybsze i zdecydowane akcje pozwoliły w mgnieniu oka odskoczyć. Dały o sobie znać liderki z ostatnich spotkań, czyli Weronika Mazur i Weronika Woźniak. Uzupełniały je Natalia Popiół oraz Alicja Kopiec. Po celnym rzucie tej ostatniej wynik brzmiał 19:29, co oznaczało dość komfortowe położenie zespołu. Trener Wojciech Downar-Zapolski słusznie bił brawo swoim podopiecznym. Kopiec zdążyła jeszcze przymierzyć zza łuku tuż przed przerwą i krakowianki optymistycznie patrzyły w przyszłość.
Trzecia odsłona też okazała się dla nich bardzo pomyślna. Energiczna obrona i coraz większy polot w ataku pozwoliły praktycznie przesądzić o losach rywalizacji. Świetny fragment notowała Popiół. Dobrze prezentowała się również Angelika Kuras. Wkrótce potem odpowiedzialność za ofensywę przejęła Ławicka i w pewnym momencie klub z Małopolski wygrywał już 52:31. Przeciwniczki nie wytrzymały tego naporu.
W decydującej batalii AZS Politechnika postawiła kropkę nad i, chociaż tempo nieco spadło. Na listę strzelczyń wpisywały się Plackowska oraz Ławicka, a rezultat ustaliła Beata Koroszec. W ten sposób komplet punktów tym razem powędrował w najbardziej pożądane ręce.
Grot Widzew Łódź – AZS Politechnika Korona Kraków 45:68 (15:16, 6:16, 11:24, 13:12)
AZS Politechnika: Ławicka 23 (9 zb.), Popiół 12, Plackowska 9, Kuras 6 (10 zb.), Kopiec 5, Mazur 5 (5 as.), Woźniak 4, Koroszec 4, Rogalska 0, Dolenc 0, Filipowska 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.