Derby i duże nerwy. Kolejna wygrana AZS Politechniki

Krakowskie koszykarki mają za sobą bardzo trudną przeprawę. W małopolskich debrach z Contimax MOSiR Bochnia przez trzy kwarty w większości oglądały plecy rywala. Dopiero w ostatniej części pokazały klasę i jak na lidera tabeli przystało, przypieczętowały zwycięstwo.
Spotkanie nie układało się po myśli naszej drużyny. Długo nie potrafiła rozwinąć skrzydeł, przeprowadzić kilku udanych akcji z rzędu, co sprawiało, że wynik oscylował wokół remisu, bądź minimalnie wskazywał na korzyść przeciwniczek.
Najważniejszymi postaciami w szeregach AZS Politechniki były doświadczone Agata Rafałowicz i Agnieszka Krzywoń. Jeżeli one znajdowały się na boisku, sprawy przybierały znacznie bardziej oczekiwany bieg. W innym razie panował chaos.
To właśnie Rafałowicz swoimi rzutami niejednokrotnie ratowała sytuację. Krzywoń dzielnie walczyła w obronie i ataku. Umiała grać jako podkoszowa, ale też rzucająca. Wszędzie dawała z siebie maksimum.
Obie ekipy odznaczały się też dość niską skutecznością, o czym świadczy wynik 27:23 dla Contimax MOSiR po dwóch kwartach. Po zmianie stron przyjezdne próbowały się przełamać, ale nie dawały rady postawić kropki nad i. Szczęśliwie, w ich szeregach była Małgorzata Zuchora. Swoim doświadczeniem zdecydowanie pomogła koleżankom, kończąc parę kluczowych zagrań.
Jej wkład w zwycięstwo ujawnił się zwłaszcza w czwartej kwarcie. Podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego wreszcie wykrzesały z siebie rezerwy sił, a Zuchora okazała się prawdziwym egzekutorem. Nadal wsparcie gwarantował duet Rafałowicz-Krzywoń. O wszechstronności Krzywoń najlepiej świadczą statystyki na poziomie 6 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów. Momentami przypominały o sobie też Natalia Popiół i Magdalena Ruta. Ta ostatnia ustaliła wynik spotkania celnym rzutem za trzy na 54:45.
Derby padły łupem AZS Politechniki, która w ten sposób pozostaje na pozycji lidera 1 Ligi Kobiet.
Contimax MOSiR Bochnia – AZS Politechnika Korona Kraków 45:54 (14:15, 13:8, 12:13, 6:18)
AZS Politechnika: Zuchora 17, Rafałowicz 10 (6 zb.), Popiół 9, Ruta 8, Krzywoń 6 (10 zb., 5 as., 5 prz.), Kocaj 3 (9 zb.), Kopiec 1 (7 zb.), Mazur 0, Piwkowska 0, Rola 0.