Derbowe zwycięstwo AZS Politechniki

Koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków bez zarzutu spisały się w pojedynku z krakowską Wisłą CanPack. Od początku nadawały ton grze i pokazały pełny profesjonalizm, o czym świadczy wynik 83:36.
Podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego podeszły do rywalizacji w pełni skoncentrowane. Szybkie trafienia za trzy Natalii Popiół, Weroniki Mazur i Alicji Kopiec, a także punkty spod kosza Katarzyny Kocaj zapewniły kilkanaście „oczek” przewagi jeszcze w 1 kwarcie. Przeciwniczki ambitnie starały się odpowiedzieć, ale nasza defensywa nie pozwoliła na zbyt wiele.
W drugiej części kontynuowano dzieło. Wsparcie koleżankom zagwarantowała Zuzanna Piwkowska. Uaktywniła się również doświadczona Agnieszka Krzywoń, a wciąż przyzwoity poziom utrzymywała Weronika Mazur, odnajdując się w ofensywnych akcjach. Po tych wydarzeniach rezultat brzmiał już 43:13, a wciąż trwała pierwsza połowa.
Nasza drużyna mogła być z siebie zadowolona, bo nie zwalniała tempa i konsekwentnie realizowała założony plan.

Po zagraniach Piwkowskiej udało się jeszcze zwiększyć ogólną różnicę, a długą przerwę spędzono przy prowadzeniu 50:18. Trudno o bardziej komfortową sytuację.

W trzeciej części zawodniczki AZS Politechniki nadal prezentowały solidny poziom. Równocześnie, nie zawodziła obrona. Rywalki bardzo rzadko umieszczały piłkę w koszu i nie miały ku temu wielu okazji.
Wciąż dobrze radziła sobie Piwkowska. Pod koszem przewagę wzrostu i doświadczenia wykorzystywała Kocaj. Zza łuku trafiała Alicja Kopiec. Szansę gry dostała też Aneta Rola, oczywiście wpisując się na listę strzelczyń.
Ostatnia część przebiegła już nieco swobodniej. AZS Politechnika nie miała się czego obawiać i zmierzała w kierunku wygranej. Gospodynie przeprowadziły kilka ciekawych zagrań podreperowując swój bilans i za to należą im się słowa pochwały.
W szeregach naszej drużyny wystąpiły m in. Wiktoria Filipowska i Beata Koroszec pomagając w odniesieniu zwycięstwa. To kolejne szlaki przetarte na boiskach 1 Ligi Kobiet przez te młode zawodniczki.
Finalnie wynik brzmiał , co oznacza udany start roku.
Wisła CanPack Kraków – AZS Politechnika Korona Kraków 36:83 (9:24, 9:26, 5:21, 13:12)
AZS Politechnika: Piwkowska 15, Mazur 15, Kocaj 12, Kopiec 12, Popiół 10, Krzywoń 7, Rola 6, Ruta 6, Filipowska 0, Koroszec 0, Żukowska 0.