O awans walczymy dalej

Nie udał się wyjazdowy pojedynek w Swarzędzu naszym koszykarkom. Już pierwsza pokazała, że z wygraną mogą być problemy, a końcówka przypieczętowała negatywny scenariusz. Gospodynie wygrały 59:54, co stanowi znak ostrzegawczy, że trzeba dalej mocno pracować, by myśleć o wygranych.
Kwartę otwarcia Lider Swarzędz wygrał 18:9. Co więcej, już po kilku minutach prowadził 12:2, wykazując znacznie więcej zdecydowania. Krakowianki wróciły do gry w drugiej części. Trafienia Małgorzaty Zuchory i Natalii Popiół pozwoliły odrobić straty, choć do ideału wciąż było daleko.
Gdy uaktywniły się jeszcze Agata Rafałowicz, Alicja Kopiec i Katarzyna Kocaj to AZS Politechnika wygrywała 40:32. Wydawało się, że sprawy idą w dobrym kierunku. Tak jednak nie było.
Kiedy tylko nadeszła decydująca batalia znów inicjatywę przejęły koszykarki Lidera Swarzędz. Grały ze znacznie większym polotem i za odwagę zostały nagrodzone. Zagrania Zuchory oraz Kocaj przedłużały jeszcze nadzieje na sukces, lecz ostatnie kilkadziesiąt sekund odzwierciedlało prawie całą rywalizację. Gościom nie udało się trafić, a Lider utrzymał niewielką zaliczkę, co oznacza, że decydujący mecz o awansie rozegramy 10.03 w Krakowie.
Lider Swarzędz – AZS Politechnika Korona Kraków 59:54 (18:9, 8:15, 11:19, 22:11)
AZS Politechnika: Popiół 13, Zuchora 13, Mazur 6, Kopiec 5, Kocaj 5, Rafałowicz 4, Krzywoń 4, Ruta 4.