Tak się gra w play-off! Zwycięstwo i wyróżnienia indywidualne

Pierwsze spotkanie w play-off z Liderem Swarzędz, przeciwnikiem niewygodnym i nieprzewidywalnym, padło łupem AZS Politechniki. Przed meczem wręczono też okolicznościowe wyróżnienia – dla trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego za tytuł najlepszego szkoleniowca rundy zasadniczej oraz Natalii Popiół, która znalazła się w najlepszej „piątce” graczy.
Początek pojedynku również może być dobrze wspominany. Podobnie jak poprzednim razem postawa gospodyń była bardzo profesjonalna. Nie pozwalały sobie nawet na chwilę nieuwagi i objęły prowadzenie 18:5. Dobrze spisywała się Natalia Popiół, wykonując znakomite manewry pod koszem. Warto zaznaczyć, że również druga z wysokich, Katarzyna Kocaj wykonywała wiele pożytecznej pracy w okolicach tablicy.

Wojciech Downar-Zapolski odebrał nagrodę dla najlepszego trenera sezonu zasadniczego 1 Ligi Kobiet

Korzystny wynik pozwalała utrzymywać dość dobra obrona, choć niektóre zbiegnięcia, zwłaszcza Aleksandry Żukowskiej sprawiały problemy. Jednak w trudnym momentach opiekun gospodarzy od razu prosił o przerwę na żądanie, by zapobiec niechcianym wydarzeniom.

Dla AZS Politechniki ważne, że na boisku przebywała Agnieszka Krzywoń. Używając przenośni, była niekiedy jedyną osobą spośród tłumu, która znała odpowiedź na każde zadane pytanie. Znakomite ustawienie, wykańczanie akcji i dyrygowanie grą zespołu. Wszystko to wydatnie wpłynęło na końcowy rezultat. Do przerwy brzmiał on 48:33.

Natalia Popiół znalazła się w najlepszej „piątce” graczy sezonu zasadniczego 1 Ligi Kobiet

W drugiej części krakowianki nie zamierzały roztrwonić zaliczki. Na boisku częściej oglądano zmienniczki. W rywalizacji pojawiły się Zuzanna Piwkowska, Aneta Rola, Kamila Żukowska, a także młoda Sara Dolenc.

Analizując wydarzenia, istotne były trafienia Małgorzaty Zuchory. Wciąż brylowała Popiół nie mająca sobie równych w grze podkoszowej. Zresztą jej łączna zdobycz 27 punktów mówi wszystko.
Swoją niemałą „cegiełkę” do sukcesu dołożyła Agata Rafałowicz, udanie pełniąc rolę rozgrywającej, ale też trafiając parę ważnych rzutów.
Finalnie, AZS Politechnika zwyciężyła 84:66. Rewanż w rywalizacji toczącej się do dwóch zwycięstw już w najbliższą środę (03.03) w Swarzędzu.
AZS Politechnika Korona Kraków – Lider Swarzędz 84:66 (29:17, 19:16, 21:19, 15:14)
AZS Politechnika: Popiół 27 (9 zb.), Kocaj 20 (8 zb.), Krzywoń 14 (8 zb., 4 as., 4 prz.), Zuchora 9 (6 as., 5 zb.), Rafałowicz 7 (6 as.), Mazur 3, Ruta 2, Piwkowska 2, Kopiec 0, Rola 0, Żukowska 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.