Piękny juniorski turniej na 100-lecie Korony

W weekend 05-06 października odbył się turniej z okazji 100-lecia Klubu Sportowego Korona Kraków dla juniorskich zespołów koszykarskich dziewcząt.
 
W rywalizacji udział wzięły cztery kluby, które w trakcie dwóch dni trwania zmagań zagwarantowały dużo sportowych emocji.
 
Rolę gospodarza pełniła Korona Kraków. Oprócz niej, na parkiecie hali przy ul. Kalwaryjskiej 9-15 wystąpiły ekipy Warsaw Basketball, Contimax MOSiR Bochnia oraz Wisły CanPack Kraków.
 
Komplet zwycięstw zanotował klub z Bochni, który już pierwszego dnia turnieju zaprezentował bardzo dobrą formę. Wysoko pokonał Warsaw Basketball 70:31, a ponadto okazał się lepszy od gospodyń, Korony Kraków w rozrachunku 79:62.
 
Korona natomiast mogła cieszyć się z wygranej w derbowym pojedynku z Wisłą CanPack Kraków 72:69. Ta konfrontacja trzymała w napięciu, jednak po końcowej syrenie zawodniczki Korony mogły cieszyć się absolutnie zasłużenie.
 
Odnosząc się jeszcze do pierwszego dnia rywalizacji, warto odnotować triumf wspominanej Wisły CanPack Kraków nad Warsaw Basketball 85:30. Drużynie ze stolicy trudno było nawiązać wyrównaną rywalizację z resztą stawki, ale dzielnie walczyła o każdy punkt, traktując swoje występy szkoleniowo.
 
Te słowa znalazły potwierdzenie również drugiego dnia, gdy warszawianki uległy Koronie Kraków 33:77.
 
Contimax MOSiR Bochnia z kolei przypieczętował sukces w turnieju triumfem nad Wisłą CanPack Kraków 54:51.
 
Wszystkim dziękujemy za udział i stworzenie sportowego widowiska, które pokazało, że warto stawiać na sport młodzieżowy, będący podstawą rozwoju danej dyscypliny oraz najlepszą drogą do późniejszego tworzenia dorosłego sportu na wysokim poziomie.
 
Wszystkim uczestnikom przyznano nagrody za udział w zmaganiach.
 
Komplet wyników i klasyfikacja końcowa:
 
Korona Kraków – Wisła CanPack Kraków 72:69
 
Warsaw Basketball – MOSiR Bochnia 30:71
 
Korona Kraków – MOSiR Bochnia 62:79
 
Wisła CanPack Kraków – Warsaw Basketball 85:30
 
Korona Kraków – Warsaw Basketball 77:33
 
MOSiR Bochnia –Wisła CanPack Kraków 54:51
 
1. Contimax MOSiR Bochnia
2. Korona Kraków
3. Wisła CanPack Kraków
4. Warsaw Basketball

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.