Planowe zwycięstwo Good Lood AZS PK Kraków

Nasz zespół w meczu z młodym zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego wedle oczekiwań osiągnął korzystny wynik. Kontrolował wydarzenia na boisku i chociaż nie zawsze była potrzeba forsować maksymalne tempo, to dało się zauważyć sporo plusów. Największym z nich jest Katsiaryna Pratasevich.

Pochodząca z białoruskiego Brześcia zawodniczka zdominowała walkę pod koszem. Trafiła 9 spośród 11 rzutów i była, co śmiało można powiedzieć, motorem napędowym drużyny. Wtórowała jej doświadczona Agata Rafałowicz, jednak ukłon należy skierować też w stronę przeciwnika.
Gorzowianki, które tworzą tak naprawdę młodzieżową ekipę dzielnie walczyły o każdą piłkę nie zwracając uwagi na wynik. Ten, wcale nie był dla nich zły. W drugiej kwarcie zdobyły 17 „oczek”, co na pewno poczytują sobie za sukces.

Krakowianki grały równo, przy czym zdarzało im się trochę niewymuszonych błędów, dlatego sztab szkoleniowy nie omieszkał zwrócić na to uwagi. Do przerwy małopolska ekipa prowadziła 46:29 nie martwiąc się specjalnie o nic. Niemniej, od gospodyń oczekiwano większego reżimu gry, stąd po 15 minutach pauzy zaczęła się większa gonitwa.

Od trzeciej kwarty miejscowe zastosowały mocniejszą defensywę. W ten sposób przeciwniczki bardzo rzadko dopisywały na swoje konto trafienia. To ułatwiało dążenie do założonego celu. W przekroju całej rywalizacji pozytywną kartę zapisała m in. Monika Malinowska wykorzystując warunki wzrostowe. Kamila Ciężadło, jak na rozgrywającą przystało, zanotowała, oprócz 8 punktów, 7 asyst. Trafieniem błysnąć potrafiła również Aleksandra Owca, a z ławki tradycyjnie pełna energii weszła Magdalena Ruta. Dodatkowo, aż 12 piłek zebrała Anna Krawiec.

W całej drugiej połowie Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski zgromadził 12 „oczek”, wobec czego jego statystyki na pewno nie okazały się efektowne, lecz akurat tej drużynie przyświeca przede wszystkim cel szkoleniowy.

Pod tym ostatnim względem, pewne wytyczne udało się również zrealizować koszykarkom ze stolicy Małopolski, które obycie ligowe mają dość spore, ale praktyki nigdy mało.

Już w sobotę (23.02) o godzinie 14 czeka je następne spotkanie. Tym razem z Eneą AZS AJP II Gorzów Wielkopolski.

Good Lood AZS PK Kraków – Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski 85:41 (22:12, 24:17, 18:6, 21:6)

Good Lood AZS: Pratasevich 19, Rafałowicz 16, Malinowska 10, Ciężadło 8, Owca 7, Wilk 6, Homoncik 6, Krzywoń 5, Banach 4, Krawiec 2, Ruta 2, Niedźwiedzka 0.

Enea AZS AJP III: Kuczyńska 10, Harasimowicz 9, Szczecińska 8, Straszewska 8, Feliczak 4, Kościukiewicz 2, Dudek 0, Wierzbicka 0, Omiotek 0, Sierocińska 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.