Przegrana na drugoligowej arenie

W spotkaniu z UKS La-Basket Piekary Śląskie drużyna AZS Politechniki Szkoła Gortata – Kraków mimo dobrego początku tym razem musiała uznać wyższość rywala.

Pierwsze minuty wyglądały bardzo dobrze jeśli chodzi o krakowianki. Kwartę otwarcia wygrały aż 25:9, co podkreślało dominację jaką osiągnęły.

Jednak później gospodynie coraz częściej dochodziły do głosu, przy równoczesnym spowolnieniu naszego zespołu, który zatracił nieco skuteczność. Mimo tego, przed przerwą zachował prowadzenie 40:35.

Ekipa z Piekar Śląskich ewidentnie poczuła swoją szansę. Po zmianie stron jeszcze odważniej ruszyła do przodu i to posunięcie okazało się trafne. Może samo widowisko nie obfitowało w mnóstwo pięknych akcji, ale ambicja miejscowych wystarczała, by niweczyć plany ewentualnego wypracowania przewagi przez gości.

W AZS Politechnice Szkoła Gortata Kraków prym wiodły Karolina Wilk i Monika Malinowska. One zdobyły odpowiednio 22 oraz 21 punktów. Wsparcie gwarantowały Weronika Mazur czy Magdalena Ruta, które uzbierały po 14 „oczek”.

Niestety, to nie wystarczyło, żeby przypieczętować choćby minimalne triumf. W ostatniej kwarcie konsekwencja UKS La-Basket zaprowadziła go do upragnionego celu. Zdołał przechylić szalę zwycięstwa i ostatecznie wygrać 76:73.

Kolejny mecz już w środę. Nasze koszykarki wyjadą na spotkanie z Pogonią Ruda Śląska.

UKS La-Basket Piekary Śląskie – AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków 76:73 (9:25, 26:15, 13:13, 28:20)

UKS La-Basket: Paranowska 27, Cwill 26, Krawczyk 11, Szypulska 8, Lupa 4.

AZS Politechnika: Wilk 22, Malinowska 21, Mazur 14, Ruta 14, Pasek 2.