Sił wystarczyło do przerwy

W spotkaniu z Liderem Swarzędz koszykarki AZS Politechniki do przerwy spisywały się bardzo dobrze. Utrzymywały prowadzenie, grały w zorganizowany sposób i łatwo dochodziły do sytuacji rzutowych.
Początkowe 20 minut należało postrzegać bardzo pozytywnie. Zdarzały się błędy, ale nieznaczne. Bardzo dobrze z dystansu trafiała Alicja Kopiec rozgrywająca naprawdę solidne zawody. Groźne dla przeciwniczek były Katarzyna Kocaj i Agnieszka Krzywoń. Dała o sobie też znać Sara Dolenc, po akcji której gospodynie prowadziły 14:6.
Do tego dochodziła co najmniej przyzwoita obrona. Nic nie zapowiadało trudności. W drugiej części większy ciężar gry wzięła na siebie Małgorzata Zuchora. Rywalki prezentowały większą skuteczność niż pierwotnie, ale i tak pozostawały za plecami o czym świadczył wynik 36:31.
Jednak w drugiej połowie krakowianki grające w mocno okrojonym składzie oddały inicjatywę. Lider w niespełna 2 minuty z nawiązką odrobił straty. To był znak ostrzegawczy. AZS Politechnika wyraźnie z coraz większą trudnością nawiązywała walkę.
Sztab szkoleniowy rotował personaliami, szukał jak najlepszych rozwiązań, lecz czas działał na niekorzyść. Jeszcze do pewnego momentu udawało się utrzymywać rezultat remisowy za sprawą Alicji Kopiec. Starała się też Julia Natkaniec, ewidentnie dobrze czując się w zbiegnięciach pod kosz. Niemniej, już przed decydującą batalią koszykarki z Wielkopolski wygrywały 58:47.
W ostatniej części dopełniły dzieła. Momentami bezsilne zawodniczki z Krakowa odstawały wyraźnie, a konkurent po kilku trafieniach z rzędu cieszył się wynikiem 72:51. Odpowiedź nie nadchodziła. Największym plusem pozostaje fakt, że na finiszu szansę występu otrzymały najmłodsze zmienniczki. Na liście strzelczyń zapisały się Beata Koroszec i Iga Florkiewicz. Na zwycięstwo przyjdzie poczekać przynajmniej do następnej kolejki.
AZS Politechnika Korona Kraków – Lider Swarzędz 61:82 (22:12, 14:19, 11:27, 14:24)
AZS Politechnika: Kopiec 17, Kocaj 10 (11 zb.), Natkaniec 9, Zuchora 8, Dolenc 6, Krzywoń 5, Filipowska 2, Florkiewicz 2, Koroszec 2.