Wygrana AZS Politechniki w meczu na szczycie

W pojedynku z niepokonanym dotąd zespołem Grot TomiQ Pabianice, prowadzonym przez mistrzynię Europy z 1999 roku, Sylwię Wlaźlak, koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków wykazały się klasą. Dzięki bardzo dobrej defensywie oraz poukładanej grze w ataku wygrały 55:42 umacniając się na pozycji lidera.
Krakowianki musiały być bardzo skoncentrowane przed tym występem. Ekipa z Pabianic nie przegrała dotąd ani jednego spotkania, dlatego należało zachować respekt przed rywalem.
Spotkanie miało dość zacięty charakter, choć pewna przewaga gospodyń zarysowała się już w pierwszej kwarcie.
Duża w tym zasługa Alicji Kopiec, która trafiła za trzy, a niedługo potem przymierzyła z półdystansu.
W drugiej części, za sprawą rozkręcającej się z każdą minutą Natalii Popiół udało się wypracować nawet 10 „oczek” zaliczki. Ta przewaga wkrótce jednak stopniała co pokazywało, że miejscowe nie mogą czuć się zbyt pewnie. Wśród gości dawały o sobie znać m in. doświadczone Aleksandra Dziwińska i Magdalena Grzelak.
W całych zmaganiach sporą rolę odgrywała defensywa. Obie strony ewidentnie przykładały do tego dużą wagę, stąd do przerwy wynik brzmiał 27:21 dla AZS Politechniki.
Po zmianie stron znów wyraźniej na czele znalazła się ekipa z Krakowa. Świetnie spisywała się Natalia Popiół, tocząc bezpośrednie pojedynki ze znaną z ekstraklasy oraz reprezentacji Polski Eweliną Galą. Tym razem zdecydowanie górą była pochodząca z Nowego Sącza podkoszowa. Swoją dynamiką i ruchliwością wykonała mnóstwo skutecznych akcji, które finalnie zagwarantowały sukces. Kiedy wsparcie zagwarantowały jej Katarzyna Kocaj, a także Magdalena Ruta drużyna spod Wawelu wygrywała 41:30.
W decydującej batalii Grot TomiQ Pabianice próbował jeszcze nadrobić zaległości, lecz podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego zagrały zbyt mądrze, by wypuścić z rąk nadarzającą się szansę. Znakomitym „hakiem” popisała się Alicja Kopiec, a sukces przypieczętowała udaną kontrą Agnieszka Krzywoń.
AZS Politechnika Korona Kraków – Grot TomiQ Pabianice 55:42 (12:8, 15:13, 14:11, 14:10)
AZS Politechnika: Popiół 24, Ruta 9, Kopiec 7, Rafałowicz 6, Kocaj 6, Krzywoń 3, Mazur 0, Piwkowska 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.