Zwycięstwo po dużych emocjach. 30 punktów i nowa rola Natalii Popiół

Spotkanie z AZS-em UMED Widzew Łódź było pełne nerwów i emocji. Po wielu przejściach, dowodzona przez duet Natalia Popiół – Katarzyna Kocaj AZS Politechnika Korona Kraków zwyciężyła 85:66.
Zaczęło się wybornie. Dzięki akcjom wspomnianej dwójki, a także Alicji Kopiec krakowianki prowadziły już 15:2.
Dominowały pod względem tempa gry oraz zdecydowania. Wkrótce jednak przyszła przymusowa przerwa spowodowana koniecznością skorygowania głównego zegara.
Chwilowa pauza wybiła z rytmu gospodynie. Łodzianki wykorzystały szansę i zmniejszyły straty. Na tyle, by w drugiej kwarcie zbliżyć się do remisu. Emocje rozgorzały i udzielały się otoczeniu. Najpierw przewinieniem technicznym ukarany został opiekun gości. Po chwili jego wyczyn przebił trener Wojciech Downar-Zapolski, dla którego dwa przewinienia techniczne otrzymane w odstępie 10 sekund oznaczały dyskwalifikację. Zgodnie z przepisami drużynę prowadziła odtąd kapitan, Natalia Popiół. Mogła jednak liczyć na wsparcie starszych koleżanek, a także odpowiadającej za bezpieczeństwo wokół ławki rezerwowych pani menadżer, Aldony Patyckiej.
Wynik 45:44, jaki brzmiał do przerwy, nie dawał jednak pewności siebie. Po zmianie stron przypomniały o sobie Agata Rafałowicz oraz Agnieszka Krzywoń. Dodatkowo, pod koszem miejsce dla siebie znajdowała Katarzyna Kocaj. Środkowa była wprost nie do zatrzymania. W pewnym fragmencie tylko ona kończyła poszczególne zagrania i w ogromnym stopniu przyczyniła się do sukcesu. Ekipa ze stolicy Małopolski ponownie zaczynała budowanie przewagi.
Z dobrej strony pokazała się m in. Zuzanna Piwkowska. Jej wejście ożywiło grę, a jeden start do kontry przypominał raczej wyścig sprinterski. Tyle, że konkurent był z niższej ligi.
Ostatniego słowa nie powiedziała też Popiół, która postawiła kropkę nad i. Wówczas dystans dzielący oba kluby zbliżał się już do 20 „oczek”. O zagrożeniu nie było mowy. Zwycięstwo pozostało w Krakowie.
AZS Politechnika Korona Kraków – AZS Umed Widzew Łódź 85:66 (23:14, 22:30, 17:12, 23:10)
AZS Politechnika: Popiół 30, Kocaj 23 (15 zb.), Kopiec 10, Krzywoń 7, Piwkowska 6, Ruta 5, Rafałowicz 2, Mazur 2, Rola 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.