Wyjazdowa porażka w Poznaniu

Tym razem naszym koszykarkom nie udało się osiągnąć satysfakcjonującego wyniku. W wyjazdowym meczu z Eneą AZS II Poznań tylko początek był wyrównany. Potem ton nadawały gospodynie.

Zaczęło się całkiem obiecująco. Na akcje poznanianek odpowiadały Kamila Ciężadło, Anna Krawiec, Katsiaryna Pratasevich, a także rozgrywająca całkiem przyzwoite zawody Marcelina Strządała. Po rzucie za trzy tej ostatniej zespół Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków prowadził 13:8.

Wtedy sprawy przybrały gorszy bieg. Pierwszą kwartę udało się jeszcze wygrać, ale w dalszej części ton nadawały zawodniczki z Wielkopolski. Seryjnie potrafiły zdobywać punkty, zarówno z bliższej, jak i dalszej odległości.

Krakowianki popełniały zbyt wiele błędów, żeby myśleć o wyrównanej walce. Zupełnie wytraciły swój rytm, podczas gry rywalki złapały wiatr w żagle. Prym wiodła Liliana Banaszak. Nasza drużyna przez pierwsze cztery minuty drugiej kwarty ani razu nie zdołała umieścić piłki w obręczy.

Później sytuację ratować próbowały Ciężadło, Natalia Popiół oraz Karolina Wilk. To dało impuls, ale nie powstrzymało nawałnicy.

Do przerwy ekipa Enea AZS II Poznań prowadziła aż 42:28, a po zmianie stron kontynuowała rozpoczęte dzieło. Defensywa miejscowych funkcjonowała na tyle sprawnie, że powstrzymywała zdecydowaną większość akcji gości. To była wodna na młyn, ponieważ po przejęciu piłki przeciwniczki momentalnie przenosiły ciężar gry na drugą połowę.

Efektem tego po 30 minutach wygrywały aż 65:36. Wobec tego, w ostatniej kwarcie pozostawały starania o możliwie najlepszy bilans punktowy, a zarazem zachowanie honoru. Przyjezdnym udało się nadrobić część strat. Oprócz wspominanych wcześniej postaci uaktywniła się m in. Patrycja Rogalska. To pozwoliło nieco zbliżyć się do konkurenta, przy czym o wygranej nie mogło być mowy. O pozytywne rezultaty będzie trzeba bić się w następnych pojedynkach.

Enea AZS II Poznań – Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków 85:66 (16:17, 26:11, 23:8, 20:30)

Good Lood AZS: Ciężadło 12 (7 as.), Strządała 11 (3×3), Popiół 11, Rogalska 10, Krawiec 9 (13 zb.), Wilk 7, Ruta 2, Ostasiewicz 2, Pratasevich 2, Mazur 0.