Zwycięstwo nad Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp.

W piątkowym spotkaniu koszykarki Good Lood AZS Politechniki Korony Kraków wykonały plan i pokonały jeden z dwóch gorzowskich zespołów.

Duży wpływ na losy spotkania miała pierwsza kwarta. Gospodynie zagrały solidnie i szybko osiągnęły wysoką przewagę.

Sygnał do ataku dały Kamila Ciężadło i Anna Krawiec. Chwilę później uzupełniły je Karolina Wilk oraz Magdalena Ruta, a wynik brzmiał 16:3.

Dobra obrona wraz z przechwytami tylko pomagały utrzymywać kontrolę nad wydarzeniami. Ponadto, Ciężadło wraz z Wilk nie myliły się z dystansu.

Na starcie drugiej kwarty znów błysnęła Krawiec, wykonująca równocześnie wiele pożytecznej pracy przy zbiórkach. Zresztą w całym meczu uzbierała ich aż 16.

Później nastąpił pewien przestój. Chwila rozprężenia spowodowała, że przeciwniczki za sprawą szybkich zagrań odrobiły część strat. Niemniej, pod koniec połowy dała o sobie znać Natalia Popiół i to krakowianki wygrywały 39:21.

Po zmianie stron miejscowe znów przyspieszyły. W znacznym stopniu wykorzystując Popiół udanie kończyły kolejne akcje, przybliżając się do zwycięstwa. Wychowankę UKS Żak Nowy Sącz wspomagała pochodząca z Białorusi Katsiaryna Pratasevich. Dzięki nim podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego prowadziły 60:28.

To dawało komfort w kontekście czwartej kwarty. Ta, przebiegła już bez specjalnego windowania tempa. Szansę gry dostały nominalne zmienniczki. Obserwowano trochę braków w defensywie, co gorzowianki sprytnie wykorzystały poprzez rzuty za trzy i ze względu na fakt, że dopiero zaczynają zdobywać doświadczenie na poziomie dorosłej koszykówki, każdemu z tych zagrań należało przyklasnąć.

Ostatecznie, ekipa Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków wygrała 76:54.

W sobotę (23.11) o godzinie 14 zmierzymy się z Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. Zapraszamy na mecz i lodowy poczęstunek od Good Lood.

Good Lood AZS Politechnika Korona Kraków – Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski 76:54 (24:5, 15:16, 21:7, 16:26)

Good Lood AZS: Popiół 24, Krawiec 11 (16 zb.), Pratasevich 8 (11 zb.), Wilk 8, Ciężadło 8 (4 as.), Ruta 6, Ostasiewicz 4, Rogalska 3, Mazur 2, Strządała 2, Najduch 0, Hatalska 0.