Zwycięstwo w derbach Małopolski

W pierwszoligowych derbach Małopolski AZS Politechnika Korona Kraków pokonała Contimax MOSiR Bochnia 84:57.
Pierwsza połowa jednak była bardzo zacięta i o takiej przewadze nie mogło być mowy. Przyjezdne dzielnie stawiały opór za sprawą Karoliny Wilk i Anny Krawiec, których doświadczenie w rywalizacji na zapleczu ekstraklasy było bardzo widoczne.
Wśród zawodniczek AZS Politechniki znów ważną rolę odgrywała Agata Rafałowicz wykazując się zarówno w obronie, jak i ataku. Sporo pojedynków „1 na 1” toczyła Natalia Popiół, wchodząc często w strefę podkoszową.
Swoją obecność zaznaczyła też Alicja Kopiec, jedna z najlepszych koszykarek poprzedniego spotkania z MUKS-em Poznań. Dzięki temu miejscowe prowadziły, aczkolwiek do przerwy wynik 34:33 nie dawał żadnej pewności.
Przewaga przyszła po zmianie stron. Defensywa podopiecznych trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego stopowała większość akcji rywalek, a równocześnie dość dobrze wyglądała ofensywa. Działo się tak głównie za sprawą Popiół, która w tej partii zdecydowanie się wyróżniała.
Kiedy z pomocą przyszła jej Rafałowicz, tablica świetlna wskazywała rezultat 54:43. Na tym nie poprzestano. W czwartej kwarcie uaktywniły się Magdalena Ruta oraz Agnieszka Krzywoń. Wówczas AZS Politechnika zdecydowanie zbliżyła się do wygranej, o czym świadczyło prowadzenie 67:50. W końcówce kropkę nad i postawiły jeszcze Katarzyna Kocaj i wspominana Popiół, efektem czego komplet punktów pozostał w hali CSiR Politechniki przy ul. Kamiennej 17.
AZS Politechnika Korona Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 84:57 (15:14, 19:19, 24:14, 26:10)
AZS Politechnika: Popiół 20, Rafałowicz 16 (9 zb., 6 as.), Ruta 14, Krzywoń 10, Kopiec 9, Kocaj 8, Piwkowska 4, Rola 2, Mazur 1, Żukowska 0.