AZS Politechnika wygrywa rundę zasadniczą

To był bardzo ważny mecz dla koszykarek AZS Politechniki, w którym potwierdziły klasę i przypieczętowały zwycięstwo w całym sezonie zasadniczym 1 Ligi Kobiet. W środowy wieczór pokonały Pompax Tęczę Leszno 76:48.
Podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego podeszły do rywalizacji niezwykle skoncentrowane. Pojedynek przypominał wytrawnie przygotowaną kampanię wojenną, w której nie ma miejsca na błędy. Efektem tego, już po 4 minutach gospodynie prowadziły 15:0.
W każdym elemencie imponowały. Dobra reakcja w obronie, a także świetna gra podkoszowych, czyli Katarzyny Kocaj i Natalii Popiół przynosiły znakomite rezultaty. Postawa tych dwóch zawodniczek, jak się potem okazało, miała bardzo ważne znaczenie dla przebiegu zmagań.
Rywalki wszelkie argumenty miały wytrącone z rąk. Od czasu do czasu trafiały, lecz było to zdecydowanie za mało, by myśleć o zagrożeniu krakowiankom.
Podkreślić należy, że znów kluczową rolę odegrał inny duet, którego postawa nie zawsze widoczna jest w statystykach. Agata Rafałowicz i Agnieszka Krzywoń stanowiły kręgosłup drużyny. Ustawiały akcje, reagowały jeżeli cokolwiek działo się źle oraz gwarantowały boiskową mądrość. Gdy ich brakowało, obserwowano nieco więcej przypadku.
AZS Politechnika nie zwalniała tempa. Całą pierwszą połowę wygrała aż 47:17, co najlepiej oddawało przebieg wydarzeń.
Po zmianie stron taki rezultat dawał duży komfort. Szansę gry otrzymały nominalne zmienniczki, jak Aneta Rola, Zuzanna Piwkowska czy Kamila Żukowska. Cały czas jednak zachowywano bezpieczny dystans, a przy okazji można było zobaczyć parę ciekawych zagrań.
Wciąż znakomicie spisywała się Kocaj, praktycznie nie myląc się spod kosza. Równocześnie podkreślić należy, że otrzymywała doskonałe podania. Wtórowała jej Popiół, zawsze gwarantująca aktywność. Na finiszu przypomniała o sobie jeszcze Małgorzata Zuchora, przypieczętowując sukces.
Kilka miesięcy ciężkiej pracy zaowocowało nagrodą w postaci zwycięstwa w rundzie zasadniczej. Do fazy play-off pozostaje półtora tygodnia. To też będzie czas pracy, ale też satysfakcji.
Brawo!
AZS Politechnika Korona Kraków – Pompax Tęcza Leszno 76:48 (29:8, 18:9, 16:19, 13:12)
AZS Politechnika: Popiół 26, Kocaj 19 (9 zb.), Zuchora 10, Rafałowicz 9 (5 as.), Krzywoń 6 (14 zb., 4 as.), Piwkowska 2, Rola 2, Kopiec 2, Koroszec 0, Żukowska 0, Ruta 0, Mazur 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.