Niezwykle trudny mecz dla AZS Politechniki

Krakowskie koszykarki mają za sobą spotkanie, które wymagało dużego poświęcenia. Do stolicy Małopolski przyjechał zespół ENEI AZS AJP II Gorzów Wielkopolski z zawodniczkami, które miały już okazję zebrać doświadczenie w ekstraklasie. Po bardzo wyrównanej rywalizacji ostatecznie to gospodynie zwyciężyły 58:53.
Sam początek był bardzo korzystny dla naszych zawodniczek. W agresywnej i dynamicznej grze lepiej się odnalazły i po 3 minutach prowadziły 10:2. Duża tu zasługa Katarzyny Kocaj, Alicji Kopiec i Natalii Popiół, które naprzemiennie kończyły akcje.
Później jednak nastąpił długi impas. To gorzowianki przejęły inicjatywę, a miejscowe kolejne trafienie zanotowały dopiero w 2 minucie drugiej kwarty za sprawą Kingi Piędel! Taki przestój mógł sporo kosztować, lecz AZS Politechnika pozostawała w grze.
Dzięki dobrze dysponowanej Kocaj, a także Popiół udało się odrobić nieznacznie straty. Po chwili wsparcie zagwarantowały Zuzanna Piwkowska oraz Weronika Mazur, wobec czego na przerwę gospodynie schodziły wygrywając 28:24.
Po zmianie stron koleżanki wspomogła Ruta i wydawało się, że sprawy zmierzają w bardzo dobrym kierunku. Krakowski klub odznaczał się 10 punktami zaliczki. Niemniej i tym razem rywal w porę dla siebie zareagował, doprowadzając wkrótce do remisu. Zagrożenie udało się oddalić dopiero pod koniec trzeciej części, gdy przypomniała o sobie dynamiczna Piędel.
Ostatnia kwarta okazała się pojedynkiem nerwów. Ekipa gorzowska stąpała po piętach, a cztery i pół minuty przed końcem prowadziła nawet 49:47.
Decydujące słowo należało do podopiecznych trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego. Konsekwentna obrona i wreszcie składne zagrania w ataku dały upragniony triumf. Kropkę nad i postawił duet Kocaj-Popiół uzupełniony o Weronikę Mazur.
I nadeszła chwila wytchnienia.
Za realizację transmisji meczu dziękujemy juniorkom Korony Kraków.
AZS Politechnika Korona Kraków – ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp. 58:53 (10:15, 18:9, 14:12, 16:17)
AZS Politechnika: Kocaj 16 (16 zb., 4 bl.), Popiół 15, Piędel 12, Mazur 5, Kopiec 3, Krzywoń 3, Ruta 2, Piwkowska 2