Nasze koszykarki na 7. miejscu w Europejskich Igrzyskach Akademickich

Piękną historią kończą się zmagania na portugalskiej ziemi dla AZS Politechniki Kraków. W pojedynku o 7. miejsce w Igrzyskach zawodniczki nie dość, że przezwyciężyły wielkie zmęczenie to jeszcze zrewanżowały się przeciwnikowi, ekipie Turcji, za porażkę w ostatnim meczu fazy grupowej. Wynik brzmiał 76:66. W ten sposób poznaje się klasę drużyny.

Krakowianki siłą rzeczy odczuwają jeszcze trudy ćwierćfinału, kiedy wykrzesały z siebie absolutnie wszystkie rezerwy i doprowadziły do dogrywki, a także nerwowej końcówki. Francuzki wtedy okazały się minimalnie lepsze, jednak zespół ze stolicy Małopolski nie postawił wówczas ostatniego słowa.

Później, niczym ranna zwierzyna uległ Rumunii, ale w sobotnie popołudnie znów stanął na wysokości zadania. Turczynki, podobnie jak w spotkaniu fazy grupowej nie odpuszczały ani na chwilę. Rywalizacja toczyła się praktycznie w rytmie punkt za punkt. W takich okolicznościach trzeba mieć napiętą uwagę, bowiem najmniejszy błąd może spowodować niepowodzenie.

Tymczasem, te realia okazały się bardziej przyjazne właśnie dla AZS Politechniki. Znów dało o sobie znać doskonałe przygotowanie motoryczne wszystkich dziewczyn, ponieważ w końcówce zdołały włączyć wyższy bieg i odskoczyć mocnemu konkurentowi.

Triumf cieszy, ponieważ udział w turnieju zrzeszającym kraje z całego Starego Kontynentu zostaje zwieńczony wygraną, a dodatkowo wywalczenie 7. lokaty doskonale ukazuje, że pierwszoligowy klub z Krakowa znalazł się w ścisłej czołówce wśród międzynarodowego towarzystwa.

Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie ze strony organizacyjnej firmie Good Lood, najszybciej rozwijającego się przedsiębiorstwa segmentu start-up branży gastronomicznej w Krakowie. Dzięki niej podjęte wysiłki przyniosły efekty będące źródłem satysfakcji i jednocześnie motywacji przed nadchodzącym sezonem. Takiej okazji do podtrzymania sportowej formy nie miał nikt w ligowej stawce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.