Niespodzianki nie było, bo być nie mogło

Grająca w mocno okrojonym składzie AZS Politechnika Korona Kraków nie miała większych szans w wyjazdowym spotkaniu z Pompax Tęczą Leszno. Przeciwniczki prowadziły od samego początku, wygrywając zasłużenie. Jeżeli pierwsze 8 minut rywalizacji przynosi rezultat 18:2 dla rywala to nie można spodziewać się niczego wielkiego.
Krakowianki nie radziły sobie ze zorganizowaną grą konkurenta i na starcie pozostały znacznie z tyłu. Brakowało choćby 2-3 skutecznych akcji pod rząd. Po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 25:7, a przy 15 procentowej skuteczności rzutów najlepszym strzelcem pozostawała Wiktoria Filipowska, która przymierzyła za trzy punkty.
Pompax Tęcza Leszno nabierała wiatru w żagle. Jej sytuacja kadrowa jest zgoła odmienna. Wiele zawodniczek jednocześnie przejmowało na siebie ciężar ofensywy i defensywy, dlatego wszystko układało się wedle jej myśli.
W szeregach gości uaktywniły się Małgorzata Zuchora, Agnieszka Krzywoń i Katarzyna Kocaj, ale niewiele to dawało.

Odpowiedź przychodziła błyskawicznie, a minutę przed końcem połowy tablica świetlna wskazywała 48:19. Tuż przed zejściem do szatni zza łuku nie pomyliła się Krzywoń, niemniej w całym obrazie spotkania nie zmieniało to wiele.

Natomiast po przerwie wydawało się, że wszyscy są świadkami kompletnej odmiany. Krakowianki podrażnione dotychczasowymi wydarzeniami zaczęły trzecią część od prowadzenia 16:0! Gdyby utrzymały tę nieprawdopodobną tendencję, mogłyby pokusić się o nie lada sensację. Do wspomnianego tercetu dołączyła Alicja Kopiec, dorzucając cenne na owy moment „oczka”.
Jednak koszykarki z Leszna zareagowały w odpowiednim dla siebie momencie oddalając zagrożenie. Co więcej, w decydującej batalii znów przeważały bezdyskusyjnie wypracowując sobie pokaźną przewagę. Na listę strzelczyń wpisywały się Sara Dolenc i Julia Natkaniec, ale to rywalki wygrywały 77:46. Na koniec obecność na boisku zaakcentowały jeszcze wspominana Filipowska i Beata Koroszec, lecz komplet punktów pozostał w Lesznie. Pojedynek zakończył się wynikiem 86:56.
Pompax Tęcza Leszno – AZS Politechnika Korona Kraków 86:56 (25:7, 26:15, 9:20, 26:14)
AZS Politechnika: Krzywoń 14 (7 prz., 5 zb., 5 as.), Zuchora 11, Kopiec 10, Kocaj 6 (10 zb.), Dolenc 6, Filipowska 5, Natkaniec 2, Koroszec 2, Florkiewicz 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.